Jak dbać o skórę na stopach? To pytanie zadaje sobie wielu z nas, szczególnie po zimie, kiedy to ciężkie, zimowe obuwie zamieniamy na lekkie pantofle czy odkryte sandały. Skarżymy się na pocenie się nóg, bolesne i popękane pięty, wrastające paznokcie, szukamy sposobów, jak usunąć żółtą skórę na stopach. Problemem - o każdej porze roku - jest też uczucie ciężkich nóg, bolące łydki, obrzęki i opuchlizna.

Jak dbać o stopy?

Nasze stopy i nogi zasługują na wyjątkową pielęgnację, którą zapewnią kosmetyki uzdrowiskowe Iwoniczanka. Ich wyjątkowy skład, oparty na bogactwie naturalnym Iwonicza-Zdroju, poprawi wygląd stóp, usunie zrogowacenia na piętach, zniweluje nadmierne pocenie się stóp, a także pomoże uporać się ze zmęczeniem i obrzękami nóg po długotrwałym staniu czy chodzeniu.

Co daje moczenie nóg w wodzie z solą?

Kąpiel w soli pomoże uporać się z wieloma dolegliwościami nóg i stóp. Jaka sól do kąpieli wybrać? Lawendowa sól do zmęczonych stóp z oferty Iwoniczanki to unikatowy produkt, którego głównym składnikiem jest jodobromowa sól iwonicka, warzona z wód termalnych Iwonicza-Zdroju, stosowanych w kuracjach uzdrowiskowych. Moczenie nóg w wodzie z solą pobudza metabolizm komórek skóry, nawilża ją i regeneruje. W składzie soli znajduje się również innowacyjna nano miedź, która ma właściwości przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjnie. Regularna kąpiel stóp zapobiega więc namnażaniu bakterii i grzybów, które są odpowiedziane nie tylko za powstawanie podrażnień, ale także za przykry zapach.

Moczenie nóg w soli zapobiega więc nadmiernemu poceniu, sprawia, że skóra na stopach jest miękka i gotowa do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych, np. do wykonania pedicure. Co istotne, zawartość soli iwonickiej przynosi ulgę obolałym nogom, rozluźnia mięśnie i stawy. Subtelny lawendowy zapach soli relaksuje i potęguje uczucie świeżości.

Dobry krem do stóp - codzienna pielęgnacja

Świeży zapach lawendy pozostawia na skórze także nasz Lawendowy krem do zmęczonych stóp. To bardzo dobry krem do stóp do codziennej pielęgnacji. W jego składzie znajdują się także składniki o działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwgrzybicznym, z nano miedzią na czele, które każdego dnia hamują rozwój bakterii i grzybów na  stopach, zapobiegając takim dolegliwościom jak: nadmierna potliwość stóp, grzybica paznokci, popękane pięty. 

Doskonale nawilżona skóra na stopach jest mniej podatna na podrażnienia i obtarcia. Krem do stóp Iwoniczanka łagodzi ponadto pieczenie, daje uczucie zrelaksowanych i wypoczętych stóp.

Specjalistyczny krem na popękane pięty

W ofercie Iwoniczanki znaleźć można również wyjątkowy krem do stóp, który także upora się z problemami takich „trudnych” miejsc, jak łokcie czy kolana. Zmiękczający krem do szorstkiej skóry to doskonały sposób na miękkie pięty. 

Jak usunąć zrogowaciałe pięty? Stosowanie kremu Iwoniczanki delikatnie złuszcza naskórek, a sól iwonicka przyspiesza jego odnowę. Optymalne nawilżenie zapewnia Medilan®, alantoina i witamina E, które dodatkowo zmiękczają skórę. Już po kilku dniach pięty stają się gładkie, pęknięcia zregenerowane, a podrażnienia złagodzone.

Obecnie brak na stanie Lawendowy krem do zmęczonych stóp 100 ml (tuba)
18,50 zł

Lawendowy krem do zmęczonych stóp 100 ml (tuba)

Lawendowa sól odświeżająca do zmęczonych stóp 600 g
18,50 zł

Lawendowa sól odświeżająca do zmęczonych stóp 600 g

Obecnie brak na stanie Zmiękczający krem do szorstkiej skóry 100 ml
18,50 zł

Zmiękczający krem do szorstkiej skóry 100 ml

+48 13 430 85 59

Masz pytania?
Zadzwoń!

Wysyłka zamówienia

Zamówienia wysyłamy
w dni robocze.

Darmowa dostawa

Po przekroczeniu
wartości zamówienia 250 zł

Zwroty

Możliwość zwrotu
do 14 dni