Jak dbać o skórę na stopach? To pytanie zadaje sobie wielu z nas, szczególnie po zimie, kiedy to ciężkie, zimowe obuwie zamieniamy na lekkie pantofle czy odkryte sandały. Skarżymy się na pocenie się nóg, bolesne i popękane pięty, wrastające paznokcie, szukamy sposobów, jak usunąć żółtą skórę na stopach. Problemem - o każdej porze roku - jest też uczucie ciężkich nóg, bolące łydki, obrzęki i opuchlizna.

Jak dbać o stopy?

Nasze stopy i nogi zasługują na wyjątkową pielęgnację, którą zapewnią kosmetyki uzdrowiskowe Iwoline. Ich wyjątkowy skład, oparty na bogactwie naturalnym Iwonicza-Zdroju, poprawi wygląd stóp, usunie zrogowacenia na piętach, zniweluje nadmierne pocenie się stóp, a także pomoże uporać się ze zmęczeniem i obrzękami nóg po długotrwałym staniu czy chodzeniu.

Co daje moczenie nóg w wodzie z solą?

Kąpiel w soli pomoże uporać się z wieloma dolegliwościami nóg i stóp. Jaka sól do kąpieli wybrać? Lawendowa sól do zmęczonych stóp z oferty Iwoline to unikatowy produkt, którego głównym składnikiem jest jodobromowa sól iwonicka, warzona z wód termalnych Iwonicza-Zdroju, stosowanych w kuracjach uzdrowiskowych. Moczenie nóg w wodzie z solą pobudza metabolizm komórek skóry, nawilża ją i regeneruje. W składzie soli znajduje się również innowacyjna nano miedź, która ma właściwości przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjnie. Regularna kąpiel stóp zapobiega więc namnażaniu bakterii i grzybów, które są odpowiedziane nie tylko za powstawanie podrażnień, ale także za przykry zapach.

Moczenie nóg w soli zapobiega więc nadmiernemu poceniu, sprawia, że skóra na stopach jest miękka i gotowa do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych, np. do wykonania pedicure. Co istotne, zawartość soli iwonickiej przynosi ulgę obolałym nogom, rozluźnia mięśnie i stawy. Subtelny lawendowy zapach soli relaksuje i potęguje uczucie świeżości.

Dobry krem do stóp - codzienna pielęgnacja

Świeży zapach lawendy pozostawia na skórze także nasz Lawendowy krem do zmęczonych stóp. To bardzo dobry krem do stóp do codziennej pielęgnacji. W jego składzie znajdują się także składniki o działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwgrzybicznym, z nano miedzią na czele, które każdego dnia hamują rozwój bakterii i grzybów na  stopach, zapobiegając takim dolegliwościom jak: nadmierna potliwość stóp, grzybica paznokci, popękane pięty. 

Doskonale nawilżona skóra na stopach jest mniej podatna na podrażnienia i obtarcia. Krem do stóp z Uzdrowiska Iwonicz łagodzi ponadto pieczenie, daje uczucie zrelaksowanych i wypoczętych stóp.

Specjalistyczny krem na popękane pięty

W ofercie naszych kosmetykow znaleźć można również wyjątkowy krem do stóp, który także upora się z problemami takich „trudnych” miejsc, jak łokcie czy kolana. Zmiękczający krem do szorstkiej skóry to doskonały sposób na miękkie pięty. 

Jak usunąć zrogowaciałe pięty? Krem z Uzdrowiska Iwonicz delikatnie złuszcza naskórek, a sól iwonicka przyspiesza jego odnowę. Optymalne nawilżenie zapewnia Medilan®, alantoina i witamina E, które dodatkowo zmiękczają skórę. Już po kilku dniach pięty stają się gładkie, pęknięcia zregenerowane, a podrażnienia złagodzone.

Lawendowy krem do zmęczonych stóp 100 ml (tuba)
18,50 zł

Lawendowy krem do zmęczonych stóp 100 ml (tuba)

Lawendowa sól odświeżająca do zmęczonych stóp 600 g
18,50 zł

Lawendowa sól odświeżająca do zmęczonych stóp 600 g

Zmiękczający krem do szorstkiej skóry 100 ml
18,50 zł

Zmiękczający krem do szorstkiej skóry 100 ml

+48 13 430 85 59

Masz pytania?
Zadzwoń!

Wysyłka zamówienia

Zamówienia wysyłamy
w dni robocze.

Darmowa dostawa

Po przekroczeniu
wartości zamówienia 250 zł

Zwroty

Możliwość zwrotu
do 14 dni