Naskórek na ustach pozbawiony jest gruczołów łojowych i ochronnej bariery lipidowej. To sprawia, że wargi są spierzchnięte, pojawiają się „suche skórki”, a nawet bolesne pęknięcia. Efekt wysuszenia potęguje stosowanie kolorowych szminek, szczególnie tych o efekcie matu, jak i błyszczyków. Jednak makijaż ust na popękanej i wysuszonej skórze nie tylko jest nietrwały, ale i nieestetyczny.

Pielęgnacja ust latem i zimą

O usta należy więc dbać zawsze, o każdej porze roku. Na stan skóry na ustach ma wpływ bowiem zarówno mróz, wiatr czy zmienne temperatury, jak i promienie słoneczne.

Jaka pomadka na spierzchnięte i popękane usta?

Zanim wybierzemy modną szminkę na usta, zadbajmy o ich stan. Pomadki ochronne ze specjalnie dobranymi składnikami pielęgnującymi mają sprawić, by usta były nawilżone, miękkie i miały piękny, zdrowy koloryt.

Pomadka ochronna zimowa Iwoniczanki zawiera kompleks witaminowy: witaminy A, E i F, - który odżywia skórę na wargach i sprawia, że jest ona gładka i miękka. Na ustach powstaje ochronny filtr, który zapewnia długotrwałe, intensywne nawilżenie oraz chroni przed podrażnieniami, wywołanymi mrozem i wiatrem, a także suchym powietrzem w pomieszczeniach z centralnym ogrzewaniem.

Pomadka ochronna letnia Iwoniczanki poza bombą witaminową, dodatkowo zawiera filtry UVA i UVB, które skutecznie chronią usta przed działaniem promieni słonecznych. 

Jak dbać o usta?

Pomadki ochronnej należy używać często, kilka razy w ciągu dnia i/lub w miarę potrzeb. Zabezpieczmy naskórek przed wyjściem na zewnątrz, ale pomadkę ochronną miejmy zawsze przy sobie. Na noc możemy nałożyć znacznie większą ilość ochronnego balsamu i przygotować ustom nawilżającą i odżywczą maseczkę.

Pomadki ochronne należy stosować także pod makijaż - dopiero po nałożeniu pomadki ochronnej, stanowiącej nawilżającą i wygładzającą bazę i odciśnięciu jej nadmiaru za pomocą chusteczki, można nakładać kolorową szminkę czy błyszczyk. Piękny makijaż ust będzie utrzymywał się znacznie dłużej i uwagę zwracać będzie jedynie modnym kolorem.

Obecnie brak na stanie Pomadka ochronna zimowa
9,00 zł

Pomadka ochronna zimowa

Obecnie brak na stanie Pomadka ochronna SPF 25
9,00 zł

Pomadka ochronna SPF 25

+48 13 430 85 59

Masz pytania?
Zadzwoń!

Wysyłka zamówienia

Zamówienia wysyłamy
w dni robocze.

Darmowa dostawa

Po przekroczeniu
wartości zamówienia 250 zł

Zwroty

Możliwość zwrotu
do 14 dni