Naskórek na ustach pozbawiony jest gruczołów łojowych i ochronnej bariery lipidowej. To sprawia, że wargi są spierzchnięte, pojawiają się „suche skórki”, a nawet bolesne pęknięcia. Efekt wysuszenia potęguje stosowanie kolorowych szminek, szczególnie tych o efekcie matu, jak i błyszczyków. Jednak makijaż ust na popękanej i wysuszonej skórze nie tylko jest nietrwały, ale i nieestetyczny.

Pielęgnacja ust latem i zimą

O usta należy więc dbać zawsze, o każdej porze roku. Na stan skóry na ustach ma wpływ bowiem zarówno mróz, wiatr czy zmienne temperatury, jak i promienie słoneczne.

Jaka pomadka na spierzchnięte i popękane usta?

Zanim wybierzemy modną szminkę na usta, zadbajmy o ich stan. Pomadki ochronne ze specjalnie dobranymi składnikami pielęgnującymi mają sprawić, by usta były nawilżone, miękkie i miały piękny, zdrowy koloryt.

Pomadka ochronna zimowa Iwoniczanki zawiera kompleks witaminowy: witaminy A, E i F, - który odżywia skórę na wargach i sprawia, że jest ona gładka i miękka. Na ustach powstaje ochronny filtr, który zapewnia długotrwałe, intensywne nawilżenie oraz chroni przed podrażnieniami, wywołanymi mrozem i wiatrem, a także suchym powietrzem w pomieszczeniach z centralnym ogrzewaniem.

Pomadka ochronna letnia Iwoniczanki poza bombą witaminową, dodatkowo zawiera filtry UVA i UVB, które skutecznie chronią usta przed działaniem promieni słonecznych. 

Jak dbać o usta?

Pomadki ochronnej należy używać często, kilka razy w ciągu dnia i/lub w miarę potrzeb. Zabezpieczmy naskórek przed wyjściem na zewnątrz, ale pomadkę ochronną miejmy zawsze przy sobie. Na noc możemy nałożyć znacznie większą ilość ochronnego balsamu i przygotować ustom nawilżającą i odżywczą maseczkę.

Pomadki ochronne należy stosować także pod makijaż - dopiero po nałożeniu pomadki ochronnej, stanowiącej nawilżającą i wygładzającą bazę i odciśnięciu jej nadmiaru za pomocą chusteczki, można nakładać kolorową szminkę czy błyszczyk. Piękny makijaż ust będzie utrzymywał się znacznie dłużej i uwagę zwracać będzie jedynie modnym kolorem.

Pomadka ochronna zimowa
9,00 zł

Pomadka ochronna zimowa

Obecnie brak na stanie Pomadka ochronna SPF 25
9,00 zł

Pomadka ochronna SPF 25

+48 13 430 85 59

Masz pytania?
Zadzwoń!

Wysyłka zamówienia

Zamówienia wysyłamy
w dni robocze.

Darmowa dostawa

Po przekroczeniu
wartości zamówienia 250 zł

Zwroty

Możliwość zwrotu
do 14 dni