Czy zimą należy używać peelingu?

Wysuszona mroźnym powietrzem skóra zimą wymaga delikatnej, ale skutecznej ochrony. Balsamy i emulsje do ciała mają za zadanie natłuścić skórę, nie doprowadzając do jej przesuszenia. A co z peelingiem? Czy złuszczanie naskórka ziarnistymi peelingami nie uszkadza warstwy ochronnej skóry?



Peelingi do ciała - czy warto je stosować?



Choć wydaje się, że złuszczanie naskórka może pozbawiać jej bariery ochronnej, to rezygnacja z peelingu w okresie zimowym nie jest dobrym pomysłem. Skóra bez usuniętego martwego naskórka gorzej przyjmuje składniki odżywcze, zawarte w balsamach, a te mają przecież za zadanie optymalnie nawilżyć i zregenerować naskórek. 



Dodatkowo, skóra z grubą warstwą martwego naskórka jest bardziej podatna na powstawanie wyprysków. W zablokowanych porach namnażają się bakterie, powodujące trądzik, a w zatkanych mieszkach włosowych pojawiają się zaskórniki. 



Jaki peeling zimą?



Polecany peeling zimą to produkt, który skutecznie usuwa martwy naskórek, jednocześnie nie powodując podrażnień skóry. Drobnomielona sól iwonicka, zawarta w peelingu do ciała Iwoline łagodnie oczyszcza i wygładza naskórek bez uszkadzania jego bariery ochronnej. Dodatkowo, kompleks olejów roślinnych (olej słonecznikowy, sojowy, kokosowy, monoi i makadamia) oraz wosk ryżowy bardzo przyjemnie go natłuszczają, nie dopuszczając do przesuszenia. Zawarta w peelingu witamina E poprawia strukturę skóry, przywraca jej miękkość, gładkość i elastyczność.



Skóra aksamitna w dotyku, pozbawiona martwych tkanek szybciej się regeneruje, a także lepiej wchłania aktywne składniki kremów i balsamów, nawilżających i chroniąc ją przed mrozem, wiatrem i... centralnym ogrzewaniem.



Jak często wykonywać peeling zimą?



Peeling zimą można wykonywać raz na tydzień lub na dwa tygodnie, w zależności od stanu skóry, czyli zasada jest ta sama, co przy złuszczaniu naskórka latem. W okresie zimowym należy jednak przede wszystkim pamiętać, kiedy wykonywać peeling. Naskórek złuszczamy zawsze wieczorem, po prysznicu, który dokładnie oczyści nasze ciało, by zanieczyszczenia nie blokowały oczekiwanego efektu zabiegu. 



Dlaczego wieczorem? Po peelingu nie powinniśmy wychodzić od razu na zewnątrz. Skóra po zabiegu powinna być nawilżona i odżywiona - w tym celu warto nałożyć znacznie grubszą warstwę kremu czy balsamu do ciała.



Przygotuj ciało na świąteczno-noworoczne okazje!



Kolejną propozycją od Iwoline jest nasz cukrowy peeling do ciała Złoto i Pomarańcze, który zawiera naturalne oleje: sojowy, migdałowy, z awokado, nasion winorośli i orzechów makadamia o właściwościach nawilżających, ujędrniających, a także złuszczających martwe komórki naskórka.



Dodatkowo kosmetyk ten zawiera złote drobinki, które rozświetlają naskórek i nadają ciału olśniewający blask. Zapach pomarańczy sprawia, że domowy zabieg wzbogacony jest o aromatoterapię, odprężającą i poprawiającą nastrój, będącą wspaniłym antidotum na zimową chandrę.



Rozświetlona, odżywiona i aksamitnie gładka skóra doskonale prezentować się będzie w sylwestrowych stylizacjach.

Powiązane produkty

Peeling do ciała 280 g
27,00 zł

Peeling do ciała 280 g

Peeling do ciała ZŁOTO I POMARAŃCZE 200 ml
36,00 zł

Peeling do ciała ZŁOTO I POMARAŃCZE 200 ml

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

+48 13 430 85 59

Masz pytania?
Zadzwoń!

Wysyłka zamówienia

Zamówienia wysyłamy
w dni robocze.

Darmowa dostawa

Po przekroczeniu
wartości zamówienia 250 zł

Zwroty

Możliwość zwrotu
do 14 dni